Drukarki

Na rynku funkcjonuje ogromna liczba firm, które wyspecjalizowały się wyłącznie w produkcji urządzeń, filamentów czy akcesoriów do druku 3D. Niektórzy producenci zaczynali swoją działalność od studenckich start-upów, a pierwsze ich urządzenia powstawały w amatorskich warsztatach, inni stawiali od razu na rozwój profesjonalnej marki przemysłowej. W efekcie dziś na rynku możemy wybierać spośród ogromnej gamy drukarek 3D, których ceny i funkcjonalności są ogromnie zróżnicowane. Na naszej stronie znajdziesz przekrojowe opisy i porównania, które ułatwią Ci wychwycenie różnic pomiędzy specyfiką urządzeń każdego z producentów.

Rynek druku 3D – wspólna wizja czy dziesiątki indywidualnych pomysłów?

Udogodnienia konstrukcyjne, mechanizmy zabezpieczające przed utratą modelu (jeśli druk zostanie przerwany ze względu na zanik zasilania w sieci albo brak filamentu), zabezpieczenia przed poparzeniem (w drukarkach 3D dla dzieci) i przed oparami… Zespoły projektantów na wszystkie sposoby dążą do tego, by technologia druku 3D była coraz bardziej przyjazna, ale też coraz bardziej dostępna cenowo dla szerokiego grona odbiorców. Jeśli zagłębisz się w temat urządzeń, odkryjesz, że każdy z producentów prezentuje nieco odmienną wizję – produkty poszczególnych marek staną się dla Ciebie rozpoznawalne.

Przegląd najważniejszych modeli i kluczowych producentów drukarek 3D

Uzbrojony w przekrojowy obraz rynku drukarek 3D z segmentu amatorskiego oraz półprofesjonalnego (a także z uwzględnieniem niektórych urządzeń profesjonalnych) będziesz w stanie szybko podjąć słuszną decyzję zakupową, bez konieczności samodzielnego przedzierania się przez opisy techniczne dziesiątek modeli drukarek 3D. Łatwiej dobierzesz urządzenie nie tylko do swoich potrzeb, ale także do założonego budżetu. Wbrew pozorom bowiem, bardzo dobre drukarki 3D są dziś w pełni dostępne nawet dla pasjonatów i makerów. Nawet rozwiązaniach z segmentu amatorskiego i półprofesjonalnego można znaleźć prawdziwe technologiczne „perełki”.

'icon'

Anet

...

'icon'

Creality

...

'icon'

Prusa

...

'icon'

Dobot

...

'icon'

Snapmaker

...

'icon'

Velleman

...

'icon'

Yidimu

...

'icon'

Zortrax

...

'icon'

Goofoo

...

Więcej informacji w tym temacie znajdziesz na blogu:

https://electronicsafterhours.com/